Příběh červených brýlí

Je mrazivý podvečer, rok 2011 se před pár týdny ujal vlády, a já sedím v nastartovaném autě před vlakovým nádražím v Havířově a čekám na kluka ve fialových brýlích. Už pár týdnů se oťukáváme. On sice tvrdí, že si jen tak užíváme zábavu a není to vztah, ale něco mi říká, že si té zábavy spolu užijeme ještě opravdu hodně…

Právě přijíždí z Brna, nasedá za mnou do vyhřátého auta a má pro mě dárek.

Červené brýle.

Cítím motýly v břiše a celý svět se točí jen pro tuhle chvíli. Těmi červenými brýlemi mě totiž ten kluk ve fialových brýlích oficiálně zve do svého světa. Od této chvíle se on i červené brýle stávají neodmyslitelnou součástí mého života.

Na Štěpána – 26. prosince 2010 – ta společná zábava začala. Do Jazz Clubu, kde jsme se potkali, se mi ten večer moc nechtělo, ale šla jsem, něco mě tam táhlo. Žádný skvělý příběh nezačíná slovy: „Nechtělo se mi, a tak jsem zůstala doma.“ :)

Žádný skvělý příběh nezačíná slovy: „Nechtělo se mi, a tak jsem zůstala doma.“ :)

Je mrazivá štěpánská noc roku 2016….

V krbu hoří oheň a kluk s fialovými brýlemi si šel právě lehnout za naším malým synem. Už pár let není klukem, ale mužem, který za mnou stojí a jde společně se mnou naším plážově-podnikatelským životem.

Před šesti lety mě červenými brýlemi nevědomky nejen pozval do svého světa, ale taky vytvořil image, která dnes už ke mně neodmyslitelně patří. Málokdy mě uvidíte bez červených brýlí. :)

V průběhu let se mnou den za dnem buduje náš byznys, trávíme spousty hodin nadšeným povídáním, vymýšlením a vzájemnou inspirací.

b18

On je často ten, kdo v našem podnikání zaseje semínko, a já ta, která to semínko pak vezme, opečuje a vypěstuje. :)

Kdysi jsem si myslela, že byznys a vztah nejdou dohromady…

Nejdou, pokud se z partnerů stanou dva parťáci s mužskou energií a komunikace se smrskne na přidělování úkolů. Poučila jsem se ze svých chyb v předchozím vztahu, kde jsme zapomněli na to, že kromě byznysových parťáků jsme taky muž a žena.

Spolupracovat ve vztahu – jde to?

Jsme spolu 24 hodin denně. Naší společnou největší vášní je naše podnikání. Mluvíme o něm, tvoříme, plánujeme, prožíváme vrcholy i dna. Má to nesporně svá pozitiva. Bez Jirkovy podpory za zády bych nikdy nevybudovala projekt takových rozměrů, jako je Podnikání z pláže.

Má to samozřejmě ale i svá negativa, a tak jsme se naučili několik věcí, které je potřeba dodržovat, když spolupracujete s partnerem:

 • 1

  Dopřáváme si vědomý čas spolu jen my dva, tady a teď.

  Užíváme si maličkostí, jako je odpolední čaj a sušenky, ale taky úžasných zážitků, jako třeba západ slunce za Brooklynským mostem nebo výstup do 5,416 m.n.m. v Nepálu. 
 • 2

  Dopřáváme si pravidelně čas každý zvlášť.

  Jirka si užívá své mužské dny v Brně nebo na cestách s kamarády, já svoje maminkovské doma s dětmi. Polarity se dobijí a mužsko-ženská jiskra zase zažehne. 
 • 3

  Naše podnikání je naším dalším dítětem.

  Věřím, že muž a žena jsou stvořeni k tomu, aby společně dávali nový život. Dětem nebo novým projektům. Podnikání z pláže milujeme, je to naše společné dítko, které opečováváme, ale od kterého si někdy taky rádi odpočineme. Do našeho podnikání dáváme každý nejen své marketingové know-how, ale taky své lidské stránky. 

Jsem ráda, že jsme se naučili promítnout do společného podnikání své silné stránky, jeho mužskou i mou ženskou energii a že už šest let trvá ta zábava, která začala jednoho štěpánského večera.

 

Děkuji za všechny společné dny. Miluji Tě. :*

 

 

Stáňa Stiborová (Mrázková)
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní, knihy Podnikání z pláže a online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *